top of page

DIAGNOSTIKA

Pieņemšanas Acu Veselības centrā

Pieaugušo acu ārsts

Pārbaudes laikā speciālists pārbauda redzi tālumā, tuvumā, mēra acu spiedienu, apskata acs ābola un tīklenes struktūras. Pilnīgai acs struktūru apskatei nepieciešams acīs pilināt medikamentus, kas paplašina acu zīlītes. 

Bērnu acu ārsts

Pirmā redzes pārbaude bērniem ir nepieciešama 1-2 gadu vecumā, nākamās pārbaudes vēlamas 3-4 gadu vecumā un 6-7 gadu vecumā, pirms skolas. 

 

Pirmo 7-8 gadu laikā bērnu redze pilnveidojas. Laicīgi pamanītas izmaiņas, ja tās tiek ārstētas, nodrošina visu redzes pilnvērtīgai attīstībai.

Optometrists

Optometrists ir primārās redzes aprūpes speciālists, kas novērtē vispārējo veselības stāvokli, redzes funkcijas, novērtē acs struktūras un to veselību.

Redzes pārbaudes laikā tiek uzlkausītas un risinātas visas sūdzības, kas saistītas ar redzi, piemēram, redzes miglošanos, acu nogurumu. 

Izmeklējumi

OCT

Optisksā koherentā tomogrāfija ir neinvazīva acs izmeklēšanas metode. Īsā laikā ar gaismas stara palīdzību, kas atstarojas no tīklenes, ir iespējams iegūt augstas izšķirtspējas acs dibena, tīklenes attēlus. 

Redzes lauks

Vairāki acu un smadzeņu bojājumi var izraisīt perifērās redzes zudumu, kā arī citas redzes lauka patoloģijas. Redzes lauks tiek veikts, lai noteiktu redzes lauka defektus, aklās zonas jeb skotomas. 

Acs biometrija

LensStar ar lāzera stara palīdzību iespējams izmērīt acs biometriju. Stars atstarojas no radzenes, lēcas un tīklenes virsmām, kas parāda struktūru biezumu. Iespējams noteikt radzenes, acs priekšējās kameras,  lēcas un kopējo acs ābola garumu. 

Ultrasonogrāfija

Acs ultrasonogrāfija jeb ehogrāfija ir izmeklēšanas metode, kurā tiek izmantoti augstas frekvences skaņas viļņi. Ar viļņu palīdzību iespējams ātri iegūt audu divdimensionālu attēlu, kas sniedz informāciju par acs orbītas audu stāvokli.

Acs spiediens

Paaugstināts acu spiediens tiek saistīts ar glaukomas risku, neatgriezeniskus redzes traucējumus. Zemāks (normas robežās) acu spiediens nozīmē labāku redzes nerva aizsardzību, ja spiediens ceļas, acī cirkulējošā šķidruma plūsma ir traucēta un redzes nervs tiek bojāts.

Acu sausums

Veselas acs gadījumā normāla plakstiņu malu uzbūve (plakstu stāvoklis, skropstu augšana, tajos esošo dziedzeru darbība) nodrošina to, lai mirkšķinot plakstiņus, acs priekšējā virsma vienmērīgi pārklātos ar asarām, veidotos asaru plēvīte, kurai ļoti liela nozīme acs mitrināšanā.

Kā vislabāk sagatvoties vizītei

Acu veselības centrs sniedz pilna spektra vispārējo, profilaktisko acu izmeklēšanu gan pieaugušajiem, gan bērniem. 

 

  • Ambulatorās pieņemšanas notiek Rīgā, Aleksandra Čaka ielā 70-6, pēc iepriekšēja pieraksta. 

Telpas atrodas 3. stāvā, pie ārdurvīm lūdzam spiest pogu 6 un ārdurvis Jums tiks atvērtas. 

Nodrošinām valsts apmaksātas vizītes (NVD) gan pieaugušajiem, gan bērniem. 
 

Lai vienotos par pieņemšanas laiku, lūdzam zvanīt: +371 29287955 vai +371 67310205. 

 

  • Acu veselības centra filiāle "Āgenskalns” Rīgā, Kalnciema iela 27. Klīnikas "Piramīda" telpās 3.stāvā (ieeja no pagalma puses).
     

Notiek valsts apmaksātas vizītes gan pieaugušajiem, gan bērniem. 

Telefons pierakstam: +371 28349137. Pieraksts darba laikā!


Nākot pie mums uz vizīti būtu vēlams ņemt līdzi:
 

  • Brilles, kuras šobrīd valkājat;

  • ar Jūsu veselību saistītus citus svarīgus dokumentus (izmeklējumu rezultātus, analīžu rezultātus, slimnīcu izrakstus u.tml.);

  • ja lietojat medikamentus, tad kādus (arī tos, kas neattiecas uz Jūsu acīm);

  • vēlams zināt, ja jums ir alerģija, tad kas ir alerģijas izsaucējs.


Acu pārbaudes laikā, lai iegūtu pilnīgu informāciju par acu veselības stāvokli, var tikt lietoti dažādi medikamenti. Padziļinātai acs apskatei tiek lietoti medikamenti, kuri paplašina acu zīlītes. Pēc tam ir apgrūtināta redze tuvumā – grūtāk lasīt, strādāt ar datoru, kā arī var būt izteikta jutība pret spilgtu gaismu un jūtams neliels diskomforts skatoties tālumā. Pēc vizītes nav vēlams ieplānot svarīgus rakstu darbus vai tālus braucienus ar mašīnu. Ja jums ir tāluma brilles vai saulesbrilles, noteikti paņemiet tās līdzi, jo tās mazinās redzes diskomfortu. 
 

Vizītes laikā var tikt lietoti anestezējoši pilieni, lai veiktu dažādus testus, piemēram, acs sausuma pārbaudei. Šie pilieni var radīt īslaicīgu diskomfortu, apmēram 20-30 min. 

Vizīšu ilgums:

  • Jārēķinās, ka pirmreizējā vizīte ilgst vidēji vienu stundu, bet dažreiz arī ilgāk.

  • Acu profilaktiskās apskates ilgst apmēram 40 min.

 

Standarta pilna acu pārbaude sevī ietver redzes asuma pārbaudi bez korekcijas un labākā koriģētā redzes asuma noteikšanu, acs iekšējā spiediena mērīšanu, biomikroskopiju (acs priekšējo daļu un caurspīdīgo acs struktūru apskate ar spraugas lampu), biomikrooftalmoskopiju (acs mugurējo daļu – tīklenes, redzes nerva, asinsvadu apskate, izmantojot liela palielinājuma lēcas).
 

Atkarībā no sūdzībām veicam arī specifiskus izmeklējumus, piemēram, asaru produkcijas testu, acs biometriju, OCT (optikskās koherentās tomogrāfijas) izmeklējumu, redzes lauku pārbaudi.  

bottom of page