top of page

Optometrists

Optometrists ir primārās redzes aprūpes speciālists, kas novērtē vispārējo veselības stāvokli, redzes funkcijas, novērtē acs struktūras un to veselību.


Redzes pārbaudes laikā tiek uzlkausītas un risinātas visas sūdzības, kas saistas ar redzi, piemēram, redzes miglošanos, acu nogurumu. 


Koriģē refraktīvās izmaiņas ar optiskajām brillēm vai kontaktlēcām un piemeklē optiskos palīglīdzekļus. Optometrists sniedz padomus strādājot ar datoru, telefonu un sniedz ieteikumos, kā iekārtod darba vidi nekaitējot redzei.

Redzes pārbaude palīdz atklāt iespējamas acu saslimšanas un citas ar redzi saistītas problēmas, nepieciešamības fadījumā tiek rekomendēta padziļināta izmeklēšana pie acu ārsta.

 

  • Brilles

Tiek koriģētas refraktīvās kļūdas ar optisko lēcu palīdzību, piemeklēta atbilstošā briļļu korekcija dažādām situācijām un darba attālumiem. Vizītes laikā tiek pārbaudīta redze tālumā, tuvumā un izrakstīta briļļu recepte.

Brilles var izrakstīt tālumam, tuvumam, pastāvīgai lietošanai, ņemot vērā pacienta vēlmes un iespējas. Sniedz informāciju par optisko lēcu veidiem un iesaka piemērotāko variantu.

 

  • Kontaktlēcas

Acs refraktīvais stāvoklis tiek koriģēts ar kontaktlēcu palīdzību. Pirms kontaktlēcu pielaikošanas tiek pārbaudītas redzes funkcijas un noteikta nepieciešamā refrakcija, novērtēts acu stāvoklis biomikroskopiski un izrunāts par kontaktlēcu veidiem.

Bērni kontaktlēcas var sākt lietot no aptuveni 14 gadu vecuma vai ātrāk. Laiks, kad sākt lietot kontaktlēcas ir atkarīgs no bērna apzinīguma. Jāapsiznās, ka kontaktlēcas ir jākopj, jāievēro higiēna, laicīgi jāizņem kontaktlēcas, īpaši, ja jūtams diskomforts. 

Sarunas gaitā tiek noskaidrotas vajadzības un vēlmes, tiek izvēlēts kontaktlēcu veids: vienas dienas kontaktlēcas vai mēneša kontaktlēcas.

Kontaktlēcām ir vairāki tipi: monofokālās jeb viena stipruma kontaktlēcas, multifokālās jeb vairāku stiprumu kontaktlēcas, toriskās – kontaktlēcas, ar kurām iespējams koriģēt astigmātismu.


Vizītes laikā tiek iemācīts rūpēties par kontaktlēcām, ielikt kontaktlēcas acīs un izņemt tās, kā arī sniedz informāciju par kontaktlēcu lietošanas noteikumiem un  rekomendācijām.


Kontaktlēcu pacientiem ieteicama redzes pārbaude reizi gadā vai divos, nepieciešamības gadījumā biežāk.

bottom of page