top of page

Pieaugušo acu ārsts

Visbiežāk cilvēki apmeklē acu ārstu, ja parādās sūdzības. Ikdienā aizvien biežāk tiek lietotas dažādas viedierīces, darbā intensīvāk tiek izmantots dators, kas netieši var izraisīt sūdzības par redzi. Jāpatur prātā, ka pēc ilgstošas redzes slodzes ir nepieciešamas atpūtas pauzes. Ik pēc 30 minūtēm vēlams uz laiku novērsties no ierīcēm, paskatīties tālumā, bet reizi stundā izkustēties.


Pēc 40 gadu vecuma ir vēlamas redzes pārbaudes reizi gadā vai divos. Šis ir laiks, kad visbiežāk sāk izpausties sajūta, ka tuvuma redze ir nepietiekami asa un kļūst grūti saskatīt mazu druku, parādās pirmās tuvuma brilles.


Redzes pārbaudes sākas ar sarunu un anamnēzes ievākšanu (sarunas ceļā ārsts iegūst informāciju par redzes problēmām, sūdzībām, acu veselību ģimenē, vispārējo veselības stāvokli).


Pārbaudes laikā speciālists pārbauda redzi tālumā, tuvumā, mēra acu spiedienu, apskata acs ābola un tīklenes struktūras. Pilnīgai acs struktūru apskatei nepieciešams acīs pilināt medikamentus, kas paplašina acu zīlītes. Medikamentu efekts parādās pēc apmēram 20 minūtēm. Paplašinot acu zīlītes, tiek atslābināti acs muskuļi, tāpēc redze kļūst miglaina, īpaši tuvumā. Plata zīlīte saglabājas visu dienu, tāpēc ir lielāks apžilbšanas risks, bet redzes miglošanās tuvumā pāriet pēc 1-3 stundām.

Papildus standarta izmeklēšanai un sūdzību izvērtēšanai iespējams veikt OCT (optiskās koherentās tomogrāfijas procedūru), redzes laika izmeklējumu, izmērīt acs biometriju, veikt testus asaru produkcijas noteikšanai u.c.

Redzes pārbaudes var ilgt 1-2 stundas.

bottom of page