top of page

ĀRSTĒŠANA

Lāzerprocedūras

Tīklenes lāzers

Acu veselības centrs ir pirmā klīnika Latvijā, kurā tīklenes ārstēšanai izmanto dzeltenos lāzerus - mikropulsu un zemsliekšņa lāzerus.

Glaukomas lāzers

Selektīvā lāzertrabekuloplastika (SLT) ir procedūra, kuru var veikt acu ārsta kabinetā, kas samazina intraokulāro spiedienu pacientiem ar glaukomu.

Sekundārās kataraktas šķelšana 

Pēc kataraktas operācijas, izņemot apduļķoto lēcu, paliek kapsulas maisa membrāna. Šī kapsulas membrāna var lēnām sabiezēt un radīt miglošanos, līdzīgi kā katarakta.

Intravitreālās injekcijas

Vecuma makulas deģenerācija

Vecuma makulas deģenerācijas (VMD) mitro formu un citas tīklenes saslimšanas ārstē ar anti VEGF medikamentu ievadīšanu acs ābolā.

Avastīna intravitreālā injekcija

Avastīns (Bevacizumab) ir zāles, lieto, lai ārstētu tīklenes tūsku, ko visbiežāk izraisa vecuma makulas deģenerācijas mitrā forma (VMD).

Eyleas intravitreālā injekcija

Eylea (Aflibercept) ir zāles, ko lieto vecuma makulas deģenācijas (AMD) mitrās formas ārstēšanai, pie centrālās vēnas oklūzijas, diabētiskās retinopātijas un citām tīklenes saslimšanām.

Kenaloga intravitreālā injekcija

Kenalogs (Triamcinolons) ir steroīds, ko medicīnā lieto jau vairākus gadus. Intravitreālajās injekcijās tas ir sekundārās izvēles preperāts, ja nelīdz lāzerterapija vai populārākie anti VEGF preperāti. 

Acu veselības centrs ir pirmā klīnika Latvijā, kurā tīklenes ārstēšanai izmanto dzeltenos lāzerus - mikropulsu un zemsliekšņa lāzerus.

Klīnikā tiek veikti dažāda veida lāzerķirurģija. Lai sagatavotos procedūrai, acīs tiek pilināti dažāda veida pilieni, ieskaitot anestēziju. Procedūra ilgst apmēram 10-20 minūtes. Pēc lāzerķirurģijas acs ir apžilbusi un vajadzīgs laiks, lai redze atjaunotos, apmēram 10 minūtes.

Mūsu speciālisti piedāvā veikt lāzerseansus dažādu tīklenes patoloģiju gadījumā, piemēram, bloķēt tīklenes plīsumu. 

Ar lāzerķirurģijas palīdzību iespējams likvidēt lēcas kapsulas apduļķojumu, kas var veidoties pēc intraokulārās lēcas implantēšanas jeb kataraktas operācijas. Lāzeru var lietot arī glaukomas gadījumā, kad nepieciešams uzlabot intraokulārā šķidruma atteci.

 

Panretināla fotokoagulācija pie diabētiskās retinopātijas 
Cukura diabēta pacientiem, kuriem rodas pārmaiņas acs tīklenē, kā pamata ārstēšana tiek veikta lāzerkoagulācija. Ar lāzera staru iedarbojas uz patoloģiskajiem asinsvadiem, likvidējot tos. Bieži nepieciešami atkārtoti seansi.

 

Fokālā retinālā fotokoagulācija
Procedūras mērķis ir apstrādāt noteiktus tīklenes sektorus, kur vērojama patoloģisko asinsvadu ieaugšana. Ārsts apstrādā noteiktus asinsvadus, lai nerastos jauni asinsizplūdumi.

 

Tīklenes plīsuma bloķēšana
Tīklenes plīsumus var provocēt liela tuvredzība, traumas, smaga fiziska slodze. Lai neveidotos tīklenes atslāņošanās un redzes pasliktināšanās, plīsuma vietu nepieciešams norobežot ar lāzeru, tādā veidā novēršot tīklenes atslāņošanās risku. 

 

Mikropulss lāzera seanss
Mikropulss jeb dzeltenais lāzers ir alternatīva parastajam lāzeram tīklenes vai makulas slimību ārstēšanai. Procedūras laikā tiek aktivizēti bioķīmiski procesi tīklenes audos, samazināta tūska neradot audu bojājumus, rētas. Mikropulss lāzers labi darbojas centrālās serozās horioretinopātijas un diabētiskās tīklenes tūskas gadījumā.

 

Glaukomas operācija ar selektīvo lāzeru (SLT)
Selektīvā lāzertrabekuloplastika (SLT) ir procedūra, kuru var veikt acu ārsta kabinetā, kas samazina intraokulāro spiedienu pacientiem ar glaukomu. Uz acs uzliek speciālu kontaktlēcu, ar lāzera staru iedarbojas uz acs drenāžas sistēmu, kur tas stimulē bioķīmiskas izmaiņas, kas uzlabo šķidruma izplūdi no acs.

SLT komplikācijas parasti ir reti sastopamas, vieglas un īslaicīgas. Tādas blakusparādības kā “spiediena pīķis” vai iekaisums parasti var veiksmīgi ārstēt ar īsu zāļu kursu. SLT tiek piedāvāts agrākā glaukomas ārstēšanas stadijā, arī kā primārā terapijā.

 

Glaukomas lāzeriridotomija
Izmanto šaura kakta glaukomas ārstēšanai. Šaura kakta glaukoma (pazīstama arī kā slēgta kakta glaukoma) rodas, kad kakts starp varavīksneni un acs radzeni ir pārāk mazs. Tādējādi varavīksnene bloķē šķidruma drenāžu, palielinot acs iekšējo spiedienu. LPI veido nelielu caurumu varavīksnenē, ļaujot tai atkrist atpakaļ no šķidruma kanāla un palīdzot šķidruma novadīšanai.

Glaukomas lāzerķirurģija palīdz samazināt acs intraokulāro spiedienu (IOP).

Tāpat kā jebkura veida ķirurģijā, arī lāzerķirurģijā var būt zināms risks. Dažiem cilvēkiem ir īslaicīga intraokulārā spiediena (IOP) paaugstināšanās drīz pēc operācijas. Pretglaukomas līdzekļu lietošana pirms un pēc operācijas var palīdzēt mazināt šo risku.

Sekundārās kataraktas šķelšana ar YAG lāzeru
Pēc kataraktas operācijas, izņemot apduļķoto lēcu, paliek kapsulas maisa membrāna. Šī kapsulas membrāna var lēnām sabiezēt un radīt miglošanos, līdzīgi kā katarakta. Lāzerķirurģija var atvērt šo kapsulas membrānu, atjaunot redzi. Šo lāzera procedūru sauc par kapsulotomiju.

bottom of page