top of page

Avastīna intravitreālā injekcija

Avastīns (Bevacizumab) ir zāles, lieto, lai ārstētu tīklenes tūsku, ko visbiežāk izraisa vecuma makulas deģenerācijas mitrā forma (VMD). To lieto arī pie izmaiņām cukura diabēta un citu tīklenes slimību ārstēšanai. Acī injicē avastīnu, lai likvidētu tūsku un palīdzētu uzlabot un stabilizēt redzi.


Avastīns bloķē patoloģisko jaunveidoto asinsvadu augšanu acs tīklenē. Patoloģiskie asinsvadi ir trausli, var plīst radīt asinsizplūdumus un tūsku, kas samazina redzes asumu. Avastīns iedarbojas uz asinsvadu izdzīvošanas faktoru (VEGF – A).

Jo ātrāk uzsākta terapija, jo labāki rezultāti gaidāmi. Uzsākot terapiju rekomendē veikt 3 injekcijas pēc kārtas, katru mēnesi. Pēc tam, ja nepieciešams, intravitreālās injekcijas var atkārtot vai kombinēt ar lāzerterapiju.


Avastīna intravitreālā injekcijas var izraisīt:

Acu infekciju – notiek reti (1:1000)

Tīklenes atslāņošanos – tīklene paceļas no acs ābola

Kataraktu – lēcas apduļķošanās

Reizēm pēc injekcijas var novērot: acu apsārtumu, jutību pret gaismu, acs sāpes, redzes izmaiņas (miglošanos, novērot peldošus „mākoņus”, „mušiņas”, dubultošanos), sausu, niezošu sajūtu, radīt sajūtu, ka acī ir svešķermenis.

Parasti šīs sūdzības mazinās, ja liek lietoti mitrinošie pilieni vai gēli.

Ja tiek novērotas izmaiņas, kas nemazinās, redze kļūst ļoti duļķaina vai tumša, jūtamas ilgstošas sāpes vai diskomforts nepieciešams konsultēties ar acu ārstu.

bottom of page