top of page

Kenaloga intravitreālā injekcija

Kenalogs (Triamcinolons) ir steroīds, ko medicīnā lieto jau vairākus gadus. Intravitreālajās injekcijās tas ir sekundārās izvēles preperāts, ja nelīdz lāzerterapija vai populārākie anti VEGF preperāti. Lieto plaša spektra tīklenes saslimšanu ārstēšanā, bet nepieciešams izvērtēt Kenaloga intrafitreālās injekcijas riskus. Kenalogs var paaugstināt acs spiedienu, veicināt kataraktas attīstību.


Lieto, lai samazinātu tīklenes tūsku vecuma makulas deģenerācijas, cukura diabēta un tīklenes vēnas oklūzijas radītu tūsku, lietot uveīta gadījumā.


Kenaloga intravitreālā injekcijas var izraisīt:

Paagstināt acu spiecienu – spiediena kontrole pēc injekcijas un 2 nedēļas pēc tam

Kataraktu – lēcas apduļķošanās

Acu infekciju –1:500 - 1:1000

Tīklenes hemorāģijas– asinsizplūdumu

Liela daļa pacientu, kuriem veikta Kenalogaintravitreālā injekcija apmēram 2-10 dienas novēro izmaiņas redzē (peldoši, tumši plankumi). Plankumus izraisa acī esošais medikaments, guļot ar nedaudz paceltu galvu šo efektu var mazināt.

Pēc injekcijas var novērot: acu apsārtumu, jutību pret gaismu, acs sāpes, sausu, niezošu sajūtu, radīt sajūtu, ka acī ir svešķermenis.

Parasti šīs sūdzības mazinās, ja liek lietoti mitrinošie pilieni vai gēli.

Ja tiek novērotas izmaiņas, kas nemazinās, redze kļūst ļoti duļķaina vai tumša, jūtamas ilgstošas sāpes vai diskomforts nepieciešams konsultēties ar acu ārstu.

bottom of page