Piesakiet vizīti


Acs refraktīvais stāvoklis tiek koriģēts ar kontaktlēcu palīdzību. Pirms kontaktlēcu pielaikošanas tiek pārbaudītas redzes funkcijas un noteikta nepieciešamā refrakcija, novērtēts acu stāvoklis biomikroskopiski un izrunāts par kontaktlēcu veidiem.

Bērni kontaktlēcas var sākt lietot no aptuveni 14 gadu vecuma vai ātrāk. Laiks, kad sākt lietot kontaktlēcas ir atkarīgs no bērna apzinīguma. Jāapsiznās, ka kontaktlēcas ir jākopj, jāievēro higiēna, laicīgi jāizņem kontaktlēcas, īpaši, ja jūtams diskomforts. 

Sarunas gaitā tiek noskaidrotas vajadzības un vēlmes, tiek izvēlēts kontaktlēcu veids: vienas dienas kontaktlēcas vai mēneša kontaktlēcas.

Kontaktlēcām ir vairāki tipi: monofokālās jeb viena stipruma kontaktlēcas, multifokālās jeb vairāku stiprumu kontaktlēcas, toriskās – kontaktlēcas, ar kurām iespējams koriģēt astigmātismu.

Vizītes laikā tiek iemācīts ielikt un izņemt kontaktlēcas, kā arī sniegts informācija par kontaktlēcu lietošanas noteikumiem un dotas rekomendācijas.

Acis visiem nav vienādas, tāpec visiem vienas kontaktlēcas nederēs. Pēc kontaktlēcu ievietošanas acīs, tiek pārbaudīta gan redze, gan apskatīts kontaktlēcu stāvoklis uz acs ar mikroskopa palīdzību. 

Kontaktlēcu pacientiem ieteicama redzes pārbaude reizi gadā vai divos, nepieciešamības gadījumā biežāk.

Lasīt vairāk