Piesakiet vizīti


Tiek koriģētas refraktīvās kļūdas ar optisko lēcu palīdzību, piemeklēta atbilstošā korekcija dažādām situācijām, darba attālumiem. Vizītes laikā tiek pārbaudīta redze tālumā, tuvumā un izrakstīta briļļu recepte.

Jauniem cilvēkiem visbiežāk nepieciešamas brilles, lai redzētu tālumā vai mazinātu redzes saspringumu ar tuvuma brillēm. 

Cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma sāk attīstīties presbiopija jeb vecuma tālredzība, kad akomondācijas amplitūda ir samazinājusies, acs lēca vairs nespēj sasprindzināties tā, lai skaidri redzētu tuvumā. Šo stāvoli koriģē ar tuvuma brillēm, lasāmbrillēm. Ja darbs vienlaicīgi ir saistīts gan ar lasīšanu, gan ar datoru un gan skatīšanos tālumā tiek piedāvātas progresīvās vai biroja brilles, kas visus stāvokļus apvieno. 

Brilles var izrakstīt tālumam, tuvumam, pastāvīgai lietošanai, ņemot vērā pacienta vēlmes un iespējas. Sniedz informāciju par optisko lēcu veidiem un iesaka piemērotāko variantu.

Ar optisko briļļu palīdzību var uzlabot redzes kvalitāti gan tālumā, gan tuvumā. Brilles var palīdzēt atgūt vai stabilizēt binokulāro redzi jeb spēju abām acīm darboties un skatīties kopā, veidot stereo jeb teplas uztveri. Dažkārt, lai stabilizētu redzes funkcijas nepieciešami arī acu un redzes treniņi. 

Lasīt vairāk