Piesakiet vizīti


Optometrists ir primārās redzes aprūpes speciālists, kas novērtē vispārējo veselības stāvokli, redzes funkcijas, novērtē acs struktūras un to veselību.

Redzes pārbaudes laikā tiek uzlkausītas un risinātas visas sūdzības, kas saistas ar redzi, piemēram, redzes miglošanos, acu nogurumu. 

Koriģē refraktīvās izmaiņas ar optiskajām brillēm vai kontaktlēcām un piemeklē optiskos palīglīdzekļus. Optometrists sniedz padomus strādājot ar datoru, telefonu un sniedz ieteikumos, kā iekārtod darba vidi nekaitējot redzei.

Redzes pārbaude palīdz atklāt iespējamas acu saslimšanas un citas ar redzi saistītas problēmas, nepieciešamības fadījumā tiek rekomendēta padziļināta izmeklēšana pie acu ārsta.

 

 • Brilles

Tiek koriģētas refraktīvās kļūdas ar optisko lēcu palīdzību, piemeklēta atbilstošā briļļu korekcija dažādām situācijām un darba attālumiem. Vizītes laikā tiek pārbaudīta redze tālumā, tuvumā un izrakstīta briļļu recepte.

Brilles var izrakstīt tālumam, tuvumam, pastāvīgai lietošanai, ņemot vērā pacienta vēlmes un iespējas. Sniedz informāciju par optisko lēcu veidiem un iesaka piemērotāko variantu.

 

 • Kontaktlēcas

Acs refraktīvais stāvoklis tiek koriģēts ar kontaktlēcu palīdzību. Pirms kontaktlēcu pielaikošanas tiek pārbaudītas redzes funkcijas un noteikta nepieciešamā refrakcija, novērtēts acu stāvoklis biomikroskopiski un izrunāts par kontaktlēcu veidiem.

Bērni kontaktlēcas var sākt lietot no aptuveni 14 gadu vecuma vai ātrāk. Laiks, kad sākt lietot kontaktlēcas ir atkarīgs no bērna apzinīguma. Jāapsiznās, ka kontaktlēcas ir jākopj, jāievēro higiēna, laicīgi jāizņem kontaktlēcas, īpaši, ja jūtams diskomforts. 

Sarunas gaitā tiek noskaidrotas vajadzības un vēlmes, tiek izvēlēts kontaktlēcu veids: vienas dienas kontaktlēcas vai mēneša kontaktlēcas.

Kontaktlēcām ir vairāki tipi: monofokālās jeb viena stipruma kontaktlēcas, multifokālās jeb vairāku stiprumu kontaktlēcas, toriskās – kontaktlēcas, ar kurām iespējams koriģēt astigmātismu.

Vizītes laikā tiek iemācīts rūpēties par kontaktlēcām, ielikt kontaktlēcas acīs un izņemt tās, kā arī sniedz informāciju par kontaktlēcu lietošanas noteikumiem un  rekomendācijām.

Kontaktlēcu pacientiem ieteicama redzes pārbaude reizi gadā vai divos, nepieciešamības gadījumā biežāk.

Lasīt vairāk

Ārsts optometrists ir primārās aprūpes speciālists, kas veic profesionālu acs un redzes sistēmas aprūpi, ieskaitot redzes optisko defektu korekciju, acu slimību diagnostiku un aprūpi, kā arī redzes sistēmas rehabilitāciju. Ierodoties vizītē pie optometrista, vispirms tiek veikta redzes pārbaude.

Gan bērniem, gan pieaugušajiem redzes pārbaude būtu jāveic vienu reizi gadā. Tā iespējams seko līdzi redzes izmaiņām un savlaicīgi veikt atbilstošu redzes korekciju ar brillēm, kontaktlēcām vai citiem optiskajiem palīglīdzekļiem. Tāpat redzes pārbaude palīdz atklāt iespējamas acu saslimšanas un citas ar redzi saistītas problēmas.

Redzes pārbaude ietver šādus galvenos izmeklējumus:

 • vizometrija - redzes asuma noteikšana;
 • oftalmoskopija – acs tīklenes izmeklēšana;
 • tonometrija – acs iekšējā spiediena mērīšana;
 • refraktometrija – redzes pārbaude ar speciālu testu briļļu stipruma noteikšanai;
 • autorefraktometrija – gaismas laušanas spējas noteikšana, lai noteiktu astigmatisma pakāpi (ja tāda tiek konstatēta);
 • perimetrija – redzes lauka noteikšana, lai izvērtētu pacienta sānu redzi (perifēro redzi);
 • pahimetrija – radzenes biezuma mērīšana;
 • biomikroskopija - acs priekšējās daļas un caurspīdīgo acs struktūru apskate ar spraugas lampu;
 • biomikrooftalmoskopija - acs mugurējās daļas – tīklenes, redzes nerva, asinsvadu apskate, izmantojot liela palielinājuma lēcas.

Redzes korekcijas iespējas

Redzes pārbaude palīdz atklāt iespējamās izmaiņas acs struktūrā un saistībā ar redzi. Optometrists ieteiks jums piemērotākos risinājumus redzes korekcijai, izrakstīs briļļu recepti, kā arī sniegs padomus, kā rūpēties par savu redzi ikdienā. Redzes pārbaude obligāti nepieciešama, ja vēlaties lietot kontaktlēcas. Balstoties uz pārbaudes rezultātiem, optometrists varēs jums ieteikt piemērotāko kontaktlēcu veidu un to valkāšanas režīmu. Atgādināsim, ka kontaktlēcu valkātājiem redzes pārbaude jāveic ne mazāk kā reizi gadā, atsevišķos gadījumos pat biežāk.

Kāpēc Acu veselības centrs?

Redzes pārbaude Rīgā ir plaši pieejams pakalpojums, taču ikviens vēlas saņemt augsti profesionālus, uzticamus pakalpojumus iespējami īsā laikā. Mūsu Acu veselības centrs ir moderni aprīkota specializēta medicīnas iestāde, kas piedāvā plašu acu veselībai nepieciešamo pakalpojumu klāstu.

Mūsu priekšrocības:

 • pilns servisa klāsts jūsu acu veselībai – no redzes pārbaudes līdz operācijām;
 • augsti profesionāli, pieredzes bagāti speciālisti;
 • jaunākās tehnoloģijas un aprīkojums drošiem, nesāpīgiem un uzticamiem izmeklējumiem un ārstēšanai;
 • ērta atrašanās vieta – redzes pārbaude Rīgā un citi ar acu veselību saistīti pakalpojumi pašā pilsētas centrā;
 • ātra speciālistu pieejamība – nav nedēļām un mēnešiem garas rindas.
 • atsaucīgs, uz pacienta labsajūtu orientēts personāls.

Mūsu centrā gaidīti arī pacienti no Latvijas reģioniem, jo, neraugoties, ka veikta redzes pārbaude Rīgā, jūs pēc tam varēsiet saņemt mūsu speciālistu padomus arī attālināti – pa tālruni vai e-pastu.

Iepazīsti mūsu ārstus

Mūsu ārsti
Madara Štrausa
Optometriste, acu ārsta asistente
Madara Štrausa