Intravitreālās injekcijas laikā acīs tiek ievadīti īpaši medikamenti, kas nobloķē jauno asinsvadu augšanas faktorus. Injekcijas tiek veiktas sterilā operācijas zālē, kad acī ar nelielu adatu tiek ievadīts neliels daudzums medikamenta. Pirms injekcijas tiek lietoti anestēzijas pilieni, tāpēc procedūra nav sāpīga. Uzsākot terapiju rekomendē veikt 3 injekcijas pēc kārtas reizi mēnesī, nepieciešamības gadījumā injekcijas var atkārtot.

Pēc injekcijas nedrīkst strādāt dārzā, vai veikt fiziski smagus darbus. Jāuzmanās no caurvēja, lai nerastos saaukstēšanās. Pirmās dienas nedrīkst karsēties, ilgstoši veikt darbus ar galvu uz leju.

Tiek izmantoti dažāda spektra medikamenti.

  • Avastin (Bevacizumab) – darbojas kā anti-VEGF, to lieto mitrās vecuma makulas deģenerācijas, diabēta un citu tīklenes slimību ārstēšanai. Ar mērķi bloķēt jaunveidoto asinsvadu augšanas faktorus, kas rada tūsku, asinsizplūdumus.

VEGF - vaskulārā endotēlija augšanas faktors ir glikoproteīns, kas regulē vaskuloģenēzi un angioģenēzi, kā arī inducē asinsvadu caurlaidību Šie ir procesi, kas pēc pašreizējiem uzskatiem ir VMD eksudatīvās formas pamatā. VEGF-A darbojas arī kā asinsvadu izdzīvošanas faktors.

 

  • Intravitreālā injekcija Eylea (Aflibercept) – darbojas pret VEGF-A, VEGF-B un PIGF (placentas augšanas faktors). Tas ir medikaments, kuru lieto mitrās formas vecuma makulas deģenerācijai, makulas tūskas gadījumā, pēc centrālās tīklenes vēnas oklūzijas, diabēta izraisītas makulas tūskas, lai samazinātu tūsku.

 

  • Intravitreālā injekcija Kenalog – sekundārās izvēles preperāts, samazina tīklenes tūsku vecuma makulas deģenerācijas, diabēta radītu un tīklenes vēnas oklūzijas radītu tūsku, lietot uveīta gadījumā. Var radīt intraokulārā spiediena palielināšanos, veicināt kataraktas attīstību.

Lasīt vairāk