Piesakiet vizīti


Pieaugušo redzes pārbaudes sākas ar anamnēzes ievākšanu (informāciju par redzes problēmām, sūdzībām, acu veselību ģimenē, vispārējo veselības stāvokli). Visbiežāk cilvēki apmeklē acu ārstu, ja parādās sūdzības un tad tās tiek risinātas. Pēc 40 gadu vecuma vēlamas redzes pārbaudes reizi gadā vai divos. Šis ir laiks, kad visbiežāk sāk parādīties sūdzība, ka tuvuma redze ir nepietiekama, parādās pirmās tuvuma brilles.

Redzes pārbaudes laikā pārbauda redzi tālumā, tuvumā, mēra acu spiedienu, apskata acs ābola un tīklenes struktūras. Pilnīgai acs struktūru apskatei nepieciešams acīs pilināt medikamentus, kas saplašina acu zīlītes. Pēc pilienu iepilināšanas jāuzgaida 20min, lai pilieni iedarbotos un pārbaudi var turpināt. Medikamenti, saplašinot acu zīlītes, atslābina acs muskuļus, tāpēc redze ir miglaina, īpaši tuvumā. Plata zīlīte saglabājas visu dienu, tāpēc ir lielāks apžilbšanas risks, bet redzes miglošanās pāriet pēc 1-3 stundām.

Papildus standarta izmeklēšanai, pēc nepieciešamības un pacienta sūdzībām, papildus iespējams veikt OCT (optiskās koherentās tomogrāfijas), redzes laika izmeklējumu, izmērīt acs biometriju, veikt testus asaru produkcijas noteikšanai u.c.

Redzes pārbaudes var ilgt 1-2 stundām.

Lasīt vairāk