Piesakiet vizīti


Visbiežāk cilvēki apmeklē acu ārstu, ja parādās sūdzības. Ikdienā biežāk tiek lietotas dažādas viedierīces, darbs ar datoru, kas netieši var izraisīt sūdzības par redzi. Jāpatur prātā, ka pēc ilgstošas redzes slodzes nepieciešamas atpūtas pauzes. Ik pēc 30 minūtēm vēlams uz laiku novērsties no ierīcēm, paskatīties tālumā, reizi stundā izkustēties.

Pēc 40 gadu vecuma vēlamas redzes pārbaudes reizi gadā vai divos. Šis ir laiks, kad visbiežāk sāk parādīties sūdzība, ka tuvuma redze ir nepietiekama, grūti saskatīt mazu druku, parādās pirmās tuvuma brilles.

Redzes pārbaudes sākas ar sarunu un anamnēzes ievākšanu (informāciju par redzes problēmām, sūdzībām, acu veselību ģimenē, vispārējo veselības stāvokli). 

Pārbaudes laikā pārbauda redzi tālumā, tuvumā, mēra acu spiedienu, apskata acs ābola un tīklenes struktūras. Pilnīgai acs struktūru apskatei nepieciešams acīs pilināt medikamentus, kas saplašina acu zīlītes. Medikamentu efekts parādās pēc apmēram 20 minūtēm. Saplašinot acu zīlītes tiek atslābināto acs muskuļi, tāpēc redze ir miglaina, īpaši tuvumā. Plata zīlīte saglabājas visu dienu, tāpēc ir lielāks apžilbšanas risks, bet redzes miglošanās tuvumā pāriet pēc 1-3 stundām.

Papildus standarta izmeklēšanai un sūdzībām iespējams veikt OCT (optiskās koherentās tomogrāfijas), redzes laika izmeklējumu, izmērīt acs biometriju, veikt testus asaru produkcijas noteikšanai u.c.

Redzes pārbaudes var ilgt 1-2 stundām.

Lasīt vairāk

Iepazīsti mūsu ārstus

Mūsu ārsti
Kristīne Leimane
Sertificēta acu ārste, ķirurgs
Kristīne Leimane
Vispārējā oftalmoloģija, dažādu acu slimību diagnostika, ārstēšana, kataraktas un glaukomas ķirurģija, ārstēšana ar lāzeru, plakstu ķirurģija.
Dace Markevica
Sertificēta acu ārste
Dace Markevica
Vispārējā oftalmoloģija, vitreoretinālas saslimšanas (diabētiska retinopātija, tīklenes un makulas slimības), ārstēšana ar lāzeru, intravitreālājām injekcijām.
Ieva Trēziņa
Sertificēta acu ārste
Ieva Trēziņa
Vispārējā oftalmoloģija, katarakta, glaukoma, uveiti, acu traumas.
Solveiga Čivljaka
Sertificēta acu ārste
Solveiga Čivljaka
Neirooftalmoloģija, tīklenes slimības, vispārējā oftalmoloģija.