Piesakiet vizīti


Redzes pārbaudes bērniem nepieciešamas pirmā gada laikā, 3-4 gadu vecumā un 6-7 gadu vecumā, pirms skolas. Pieaugušie parasti sūdzas, ja parādās redzes problēmas, bet bērni nesūdzas. Bērnu raksturi ir dažādi, tāpēc acu ārstam jāprot dažādi triki, lai spētu piesaistīt un noturēt bērna uzmanību. Liela nozīme ir pirmajai tikšanās reizei, jo bērns gūst priekšstatu par acu ārstu un iespaids par acu ārstu var saglabāties uz visu dzīvi.

Redzes pārbaude ir vairāk kā spēle, kuras laikā acu ārsts gūst datus par bērna redzes stāvokli. Vizītē pārbauda dažādas redzes funkcijas tālumā, tuvumā, pārbauda binokularitāti jeb abu acu sadarbību un stereo redzi. Laicīgi pamanītas redzes problēmas vislabāk risināt bērnībā, kamēr smadzeņu elasticitāte jeb pielāgošanās spēja ir lielāka, ar gadiem šī spēja samazinās.

Pilnvērtīgai acu pārbaudei nepieciešama acs zīlīšu saplašināšana, tāpēc tiek pilināti medikamenti. Medikamenti iedarbojas 30 min laikā, pēc šī laika redzes pārbaude var turpināties. Medikamenti atslābina acs muskuļus, tāpēc pēc pārbaudes ir miglaina redze. Tā kā muskuļi ir atslābināti ārsts var noteikt objektīvo refrakciju un redzes parametrus. Paplašinātas acu zīlītes atvieglo arī acs tīklenes apskati.

Redzes pārbaude bērniem var aizņemt stundu vai ilgāk, atkarīgs no bērna un acu ārsta savstarpējās sadarbības.

Lasīt vairāk