Piesakiet vizīti


Visbiežāk veidojumi novērojami acu plakstiņos, bet daži var būt uz acs virsmas. Tie var parādīties, ja ir paaustrināts cukura līmenis, holesterīns, tāpēc svarīgi sekot līdzi vispārējam veselības stāvoklim, kā arī lietot saulesbrilles, kas pasargā acis no kaitīgajiem ultravioletajiem stariem. 

 

  • Krusas grauds

Hronisks, nesāpīgs Meibouma dziedzera iekaisums. Plaksta malā esošais izvadkanāls ir nosprostots un tajā veidojas sabiezējums. Veidojums nav sāpīgs un nav saistīts ar plaksta ādu.

 

  • Cista 

Par cistu sauc ar membrānu norobežotu veidojumu, kas pildīts ar šķidrumu, gaisu vai biezu saturu. Tās var augt gandrīz jebkurā ķermeņu vietā, tai skaitā uz plakstiņiem.

 

  • Spārnveida plēve jeb pterīgs

Pretīgs ir trijstūrveida konjunktīvas sabiezējums, kas no deguna puses aug pāri radzenei. Tas var būt dažāda izmēra, operācija nepieciešama, ja tiek traucēta redze un pterīgs sāk augt uz radzenes centru. Iespēja veikt konjunktīvas plastiku atjaunojot acs ābola virsmas integritāti jeb veselumu.

 

  • Plakstu jaunveidojumi

Plakstu jaunveidojumi var būt papillomas, holesterīna vai citu lipīdu izgulsnējumi u.c.

 

Veidojumus nepieciešamības gadījumā sūtām uz histoloģisko pārbaudi, lai veiktu dziļāku pārbaudi.

Lasīt vairāk

Iepazīsti mūsu ārstus

Mūsu ārsti
Kristīne Leimane
Sertificēta acu ārste, ķirurgs
Kristīne Leimane
Vispārējā oftalmoloģija, dažādu acu slimību diagnostika, ārstēšana, kataraktas un glaukomas ķirurģija, ārstēšana ar lāzeru, plakstu ķirurģija.
Dace Markevica
Sertificēta acu ārste
Dace Markevica
Vispārējā oftalmoloģija, vitreoretinālas saslimšanas (diabētiska retinopātija, tīklenes un makulas slimības), ārstēšana ar lāzeru, intravitreālājām injekcijām.