Tīklenes plīsumus var provocēt liela tuvredzība, traumas, smaga fiziska slodze. Ja tīklene ir plāna, kā tas ir lielas tuvredzības gadījumā, vai tīklenē novērojamas distrofiskas, rētainas izmaiņas var veidoties plīsums.

Tīklenes plīsums var būt ar simptomiem, bet reizēm, tā ir nejauša atradne un cilvēks nesūdzas. Sūdzības: zibšņu parādīšanās redzes laukā, pēkšņi parādās daudz melni, peldoši punkti, plīvura parādīšanās acs priekšā. 

Lai neveidotos tīklenes atslāņošanās un redzes pasliktināšanās, plīsuma vietu nepieciešams norobežot ar lāzeru, tādā veidā novēršot tīklenes atslāņošanās risku. 

Pirms lāzerterapijas acīs tiek pilināti zīlīti paplašinoši medikamenti un lokālā anestēzija. Procedūras laikā pie acs tiek likta speciāla kontaktlēca, caur kuru tiek virzīts lāzera stars uz tīklenes rajonu, kuru nepieciešams apstrādāt.

Pēc fotokoagulācijas ir apžilbums, tāpēc nedaudz jāpagaida, līdz redze atjaunotos. Procedūras ilgums atkarīgs no ārsta un pacienta sadarbības un tīklenes plīsuma lieluma, parasti 10-15min.

Lasīt vairāk