Selektīvā lāzertrabekuloplastika (SLT) ir procedūra, kuru var veikt acu ārsta kabinetā, kas samazina intraokulāro spiedienu pacientiem ar glaukomu.

Kandidāti - pacienti, kuriem ir primārā vai sekundārā atvērtā kakta glaukoma (drenāžas sistēma acs priekšējā daļā ir atvērta) un kuriem nepieciešams pazemināt intraokulāro spiedienu.

Pirms lāzerterapijas acīs tiek pilināti zīlīti sašaurinoši medikamenti un lokālā anestēzija. Uz acs uzliek speciālu kontaktlēcu, ar lāzera staru iedarbojas uz acs drenāžas sistēmu, kur tas stimulē bioķīmiskas izmaiņas, kas uzlabo šķidruma izplūdi no acs. Pēc SLT ir apžilbums, tāpēc nedaudz jāpagaida, līdz redze atjaunojas. Procedūras ilgums atkarīgs no ārsta un pacienta sadarbības, parasti 15min.

SLT samazina acs spiedienu par aptuveni 30%, ja to lieto kā sākotnējo terapiju. Tas ir salīdzināms ar visspēcīgākās un biežāk lietotās glaukomas zāļu klases (prostaglandīna analogu) intraokulārā spiediena pazemināšanos. Lāzera efektivitāte var būt mazāka, ja pacients jau lieto glaukomas zāles. Parasti efekts ilgst 1 - 5 gadus, dažos gadījumos ilgāk. Nepieciešamības gadījumā SLT var atkārtot.

SLT komplikācijas parasti ir reti sastopamas, vieglas un īslaicīgas. Tādas blakusparādības kā “spiediena pīķis” vai iekaisums parasti var veiksmīgi ārstēt ar īsu zāļu kursu. SLT tiek piedāvāts agrākā glaukomas ārstēšanas stadijā, arī kā primārā terapijā.

Lasīt vairāk