Piesakiet vizīti


Pilnīgākai redzes pārbaudei var būt nepieciešams lietot kādu no papildus izmeklējumiem. Modernā aparatūra palīdz ārstam iegūt daudz detalizētāku un izsmeļošāku informāciju par acs funkcijām un struktūrām.

Veicot tīklenes apskati ar diagnosticējošām lēcām, bieži vien nianses paliek nepamanītas. OCT izmeklējums ļauj apskatīt acs struktūras, tīklenes šķērsgriezumu un slāņus ļoti precīzi un niansēti. Iespējams sekot līdzi izmaiņām gadu garumā un pamanīt pat vismazākās izmaiņas.

Redzes lauks visbiežāk tiek lietots, lai sekotu līdzi glaukomas gaitai, kā arī citu redzes problēmu gadījumos, piemēram, sūdzības par redzes lauka defektiem. Redzes lauks rāda, kā strādā redzes sistēma, iespējams izsekot redzes gaitai smadzeņu rajonos un bojājumu gadījumā, noteikt bojāto zonu.

Acs ultrasonogrāfija sniedz iespēju ielūkoties acs dziļumā, ja citādi tas nav iespējams, piemēram, asins izplūdums acī vai izteikta katarakta. Augstas frekvences skaņas viļņi tiek pārveidoti un iegūts divdimensionāls acs audu attēls.

Acs biometrija sniedz iespēju noteikt radzenes, acs priekšējās kameras, acs lēcas un kopējo acs ābola garumu. Visbiežāk lieto kataraktas gadījumā, mērījumu veic pirms operācijas, kā arī citos gadījumos. 

Lasīt vairāk